Семінар-практикум на тему: «Профілактика професійного «вигорання» працівників профтехосвіти»

КАНІКУЛИ З КОРИСТЮ!

Семінар-практикум для викладачів.

        «Якщо людина не «горить», значить — це не людина, а механізм, що ідеально підігнаний під рамки професійних установок, а її душа (особистість) настільки мала, що легко вміщується у відведеному їй професійному просторі».

        Протягом двох днів 10 та 11 січня 2022 року в ДНЗ «Василівський ПЛ» проходив семінар-практикум на тему: «Профілактика професійного «вигорання» працівників профтехосвіти», який підготувала та провела для педагогічних працівників практична психологиня навчального закладу Наталія Дашковська. Головною метою заходу було формування позитивного ставлення викладачів до власної педагогічної діяльності, ознайомлення зі способами профілактики професійного «вигорання». Теоретичний матеріал міксувався з практичними вправами на саморегуляцію, підвищення самооцінки, гармонізацію внутрішніх станів. Засвоєнню матеріалу сприяли і різні техніки, такі як: засоби арт-терапії, дихальні вправи, руханки, медитація. Кожен учасник зміг продіагностувати себе під час проведення експрес-опитування «Симптоми професійного «вигорання».
        Затишній, комфортній атмосфері семінару сприяли гарний настрій учасників, музичні паузи під час брейк-кави, дружнє обговорення цікавих моментів, обмін життєвим досвідом. Більшість вправ були пронизані новорічним настроєм та відповідною тематикою, цим саме занурювали викладачів у спогади про щасливе дитинство. Тому кожен учасник не залишився без подарунку, який виготовив власноруч.
        Наприкінці заходу, всі учасники семінару-практикуму мали можливість поділитися своїми враженнями про участь у заході та створити «Плакат Співпраці».
        Нажаль, у житті ми не завжди маємо змогу робити тільки те, що нам подобається та приносить радість. А робота без радості пришвидшує «вигорання» в багато разів. Якщо ж користуватися настановою «Не можеш робити те, що любиш – навчись любити те, що робиш!», то ніяке професійне «вигорання» нам не загрожуватиме!

Практична психологиня Наталія ДАШКОВСЬКА