Збройним силам України - 30 років

Саме цього дня 1991 року парламент ухвалив Закон «Про Збройні Сили України». Сучасна українська армія пройшла шлях від знищення упродовж понад 20 років до відновлення боєздатності в умовах збройної агресії з боку Російської Федерації.
Переломним моментом стали події 2013-2014 років: Революція Гідності, окупація Криму та частини Донбасу. Попри тотальну руїну в армії, українським військовим вдалося відстояти незалежність батьківщини. І ось уже восьмий рік поспіль вони стримують збройну агресію проти України й дають відсіч нападам окупантів.
За кілька років Збройні сили України було радикально реформовано, їхня чисельність та боєздатність зросла, а структура і стандарти наблизилися до стандартів НАТО.
Обороняють Україну та її суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність п’ять основних родів військ та сил: сухопутні, повітряні, військово-морські, десантно-штурмові війська ЗСУ та Сили спеціальних операцій (ССО).
Сьогодні українська армія входить до топ-30 найсильніших у світі. За версією Global Firepower, Україна 2021 року посіла 25-е місце серед 138 країну у щорічному рейтингу армій світу, який традиційно складає ця компанія.
За своєю бойовою міццю ЗСУ перебувають між В'єтнамом і Таїландом. Перше місце в рейтингу посідають США. Друге – Російська Федерація, яка 2014 року розпочала збройну агресію проти України та окупувала частину території, а також причетна до скоєння військових злочинів. Трійку замикає Китай.
Україна офіційно оголосила про свої наміри вступити до НАТО – набуття повноправного членства в НАТО включено до переліку національних пріоритетів і закріплено в Конституції. Україна – учасниця програми НАТО «Партнерство розширених можливостей». На території країни регулярно відбуваються українсько-американські військові навчання Rapid Trident за участю військовослужбовців країн НАТО. Їхня мета – підготовка до спільних дій у складі багатонаціональних сил під час коаліційних операцій.
Відповідно до принципів і підходів НАТО, проходити військову службу в українській армії на рівних засадах із чоловіками зараз мають можливість і жінки. Наразі вони становлять майже чверть загальної чисельності Збройних сил України. Це один із найвищих показників кількості жінок, які служать у війську, у співвідношенні до загальної чисельності Збройних сил, як порівняти з багатьма арміями світу.
Україна посилює свою обороноздатність завдяки модернізуванню озброєння, активно використовується військова техніка вітчизняних оборонних підприємств.
Історія участі Збройних сил України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки (МОПМБ) нараховує понад 45 тисяч військовослужбовців ЗСУ, які взяли участь у понад 27 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у різних регіонах планети (у країнах колишньої Югославії (Боснія і Герцеговина, Східна Славонія, Македонія, Сербія і Чорногорія, Хорватія), на Африканському континенті (Ангола, Сьєрра-Леоне, Судан, Ліберія та Кот-д’ Івуар), в країнах Близького та Середнього Сходу (Ліван, Таджикистан, Кувейт, Ірак) йінших регіонах світу.
Це свято української свободи й вольового духу, вміння давати відсіч ворогові попри всі перешкоди. Адже саме таку здатність продемонстрували українські Збройні сили від початку потужної російської агресії на Сході.
Цього дня також згадуємо героїчні бої українських військових, з яких тисячі не повернулися живими.