Просвітницька зустріч на тему: «Україна Без Насильства».

Під такою назвою проведено відкритий захід на базі Державного навчального закладу «Василівський професійний ліцей» для учнів пільгових категорій. В рамках Всеукраїнського проєкту «16 днів проти насильства». Зустріч було проведено при особистій ініціативі ментора проєкту Народної депутатки України Юлії Яцик. На відкриту зустріч завітали Перша заступниця голови Василівської РДА Наталія Кругляк, начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Василівської РДА Наталія Артеменко, начальниця відділу соціального захисту Василівської міської ради Вікторія Польченко. Головною метою заходу було ознайомити учнівську молодь із формами домашнього насильства та його проявами, навчити як розпізнавати домашнє насильство і як йому протидіяти, ознайомити з алгоритмом дій у разі небезпеки. Просвітницьку зустріч провела спікерка, практична психологиня ліцею Наталія Дашковська. Захід був розрахований на учнів підліткового віку, тому теоретичний матеріал постійно чергувався і інтерактивом: тематичні ситуації із життя підлітків, перегляд відео, проходження опитування. Дуже важливим під час проведення подібних заходів – є зворотній зв'язок зі слухачами. Це означає, що тема є цікавою та актуальною для підлітків. І саме під час обговорення питань до лекції вдається зрозуміти організаторам як слухачі засвоїли матеріал, які проблемні питання їх турбують, і найважливіше, мати змогу відповісти професійно на ці проблемні питання.
Серед учнів ліцею було розповсюджено просвітницькі матеріали, інформаційні буклети «Збережи себе від насильства», «Про домашнє насильство простими словами», «Контакти допомоги».
Сподіваємося, що такі зустрічі мають не тільки профілактичну спрямованість, а навчають наших підлітків бути відповідальними за своє життя та життя близького оточення, робить їх сильнішими та свідомими у прийнятті важливих рішень.

 

Наталія ДАШКОВСЬКА