Голодомор – наша печаль і скорбота

Щороку в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Нині цей день припадає на 27 листопада. Це нагода згадати історію, вшанувати тих, чиє життя було зруйноване або знищене у ті страшні часи сталінського режиму. Українці ніколи не були байдужі до цієї трагедії, зокрема, про акт геноциду писали свої твори українські письменники, Голодомор став темою багатьох мистецьких творів. Так, наприклад роман «Марія» (автор Улас Самчук) вважається першим художнім твором про Голодомор. Він був заборонений у часи радянської влади, адже розкривав жорстку правду про штучний голод, створений для знищення української нації. Власний досвід та свідчення очевидців трагедії лягли в основу твору письменника. Цей шедевр української літератури нікого не залишить байдужим, знов і знов нагадуючи про страшний період голодомору.
В бібліотеці ліцею вшануванню пам’яті жертв голодомору присвячена книжково-ілюстративна виставка «Такого ще земля не знала…», на якій представлена Національна книга пам’яті жертв голодомору в Україні, Національна книга пам’яті жертв голодомору в Запорізькій області та ін. Все це викликає багато роздумів: про життя, про країну, про минуле, сьогодення і майбутнє.
Світла пам'ять кожному, хто став безневинною жертвою небаченого світом тяжкого злодіяння в Україні у 1932-1933 роках, масового знищення людини людиною, назва котрому – Голодомор!

Завантажити: ГОЛОДОМОP.pdf