«Як протистояти булінгу»

Б у л і н г (англ. bully – хуліган, залякувати) – прояв агресії з подальшим залякуванням особистості, цькування та погрози, моральне приниження.

О з н а к и  б у л і н г у:

  •  систематичність (повторюваність) діяння;
  •  наявність сторін: кривдник (булер), потерпілий (жертва), спостерігачі (за наявності);
  •  булінгова поведінка є навмисною;
  •  заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, спричинення соціальної ізоляції потерпілого;

Булінгу може зазнати будь-яка людина,
але жодна не заслуговує на таке ставлення

Пам'ятай! Ти захищений Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» № 2657-VIII від 18.12.2019 року.

Система штрафів за вчинення булінгу:
• накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин (від 850 грн до 1700 грн).
• Якщо цькування вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф становитиме від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин (від 1700 грн до 3400 грн)

10 КОРИСНИХ ПОРАД
«ЯК ПРОТИСТОЯТИ БУЛІНГУ»

Порада 1. Якщо ти відрізняєшся від однолітків це не привід для цькування! Головна причина в агресорі. Щаслива людина не ображає інших. Головна мета агресора – знайти жертву, твоє завдання – не піддаватися на провокацію.
Порада 2. Стався до агресора з жалістю, а не з ненавистю.
Знущання – це прояв слабкості, обумовленої психологічними причинами (комплекси, низька самооцінка, стверджується за рахунок пригнічення слабших) або негативний досвід, раніше ображали «кращий спосіб захисту - напад». Непорозуміння оточення, привертає до себе увагу через агресію.
Порада 3. Не дозволяй побачити у собі потенційну жертву.
Якщо ти бурхливо реагуєш на булера – ти на гачку. Булер шукає слабкі місця, щоб вдарити. Жартуй над своїми комплексами. Ти невразливий!
Порада 4. Зосередься на своїх перевагах і здолай агресора у власній свідомості.
Пам’ятай! Якості і риси через які тебе цькують, одночасно роблять тебе особливим. Спробуй перетворити свою «інакшість» на унікальність.

Порада 5. Ігноруй кривдника, або намагайся відповідати на спроби психологічного нападу влучним жартом.
Мета булера – отримати реакцію. Напади ігноруй. Роби вигляд, що тобі байдуже, іди геть. Пам’ятай – це не боягузтво, тримати себе в руках набагато складніше. Якщо ти відповідаєш кривднику то роби це спокійно, твердо.
Порада 6. Оточи себе союзниками.
Головне для булера – ізолювати жертву від інших. Пам’ятай! Булер не нападає на групу друзів, бо вони дадуть гідну відсіч.
Порада 7. Якщо тебе цькують, не бійся говорити про це.
Звертатися за порадою чи допомогою це не ознака слабкості. Звертайся до людей, яким ти довіряєш. Разом ви побудуєте правильну лінію поведінки.
Порада 8. Не вступай у бійку.
Не піддавайся на провокації. Не застосовуй силу першим, бо програєш.
Порада 9. Булінг - злочин, який карається законом.
В Україні діє закон щодо протидії булінгу, яким передбачена відповідальність у вигляді штрафів, або громадських робіт. Відповідальність за цькування несуть батьки неповнолітнього булера.
Порада 10. Підтримай тих, кого принижують та цькують.
Жертво булінгу може стати кожен. Можливо саме тобі завтра знадобиться допомога та підтримка найближчого оточення. Чим більше у тебе буде друзів, тим захищенішим ти будеш почуватися.

Пам'ятай: якщо ти став або стала свідком чи жертвою булінгу,
обов'язково розкажи про це дорослим, яким довіряєш,
попроси про допомогу!
Для захисту своїх прав та додатковою інформацією
щодо булінгу звертайся за телефоном (06175) 7 23 81
або

Практичний психолог                                                                                                                           Наталія ДАШКОВСЬКА