Іван Франко - письменник, учений, громадський дiяч i просто людина

12 грудня 2014 р. в каб. № 10

відбувся відкритий урок з української літератури на тему:

«I.Я.Франко - письменник, учений, громадський дiяч i просто людина»

На уроці викладач української літератури Мовчан Олена Миколаївна більш детально ознайомила учнів з життям і творчістю такого видатного українського письменника, як Іван Якович Франко. Учні вже зустрічалися з його творчістю в молодших класах, але все ж інформація яку вони отримали від Олени Миколаївни, дала змогу замислитися над тим, що великою працею, власними зусиллями, можна досягти будь-якої мети, якщо ти наполегливий та відповідальний.

І.Я.Франко, справжній велетень думки й праці, не тільки осягав горизонти красного письменства, але й широкий світ наукового знання. Він - поет, повістяр, драматург, історик і теоретик літератури, літературний критик, публіцист і перекладач, водночас і філософ, економіст, історик, політолог, психолог, етик тощо. І в усіх цих сферах Великий Каменяр сказав вагоме слово, розширивши горизонти світобачення.

Олена Миколаївна використала досить цікавий викладацький прийом: інтерв’ю, яке було підготовлено під її керівництвом учнями класу. Під час інтерв’ю всі змогли поринути ніби у минуле і розпитати дітей Івана Яковича, про те якою ж був людиною їх батько. І дізналися про нього, як про людину великої душі, чуйну, толерантну, гостинну, доброго та люблячого батька.

І. Франко бачив Україну єдиною, соборною й вірив, що вона буде «одна, нероздільна», засяючи «у народів вольних колі». І не тільки вірив, але й «у поті чола» трудився, щоб наблизити цей час. Нинішньому поколінню він дав зразок вірного служіння інтересам «рідного народу та загальнолюдським поступовим гуманним ідеям».

А чи хотіли б ви бути схожими на Івана Франка?