КАРАНТИН З КОРИСТЮ, або чим зайнятися коли тобі нудно?

П О Р А Д И  П С И Х О Л О Г А

Ти зробив всі дистанційні завдання і не знаєш чим зайнятися вдома, щоб провести час з користю? Пропоную приклади деяких занять, за допомогою яких можна цікаво провести вільний час у період карантину:

1.Збирати пазли, розв’язувати головоломки. Щоденне вирішення будь-яких головоломок поліпшує пам’ять, активізує мозкову діяльність, розвиває винахідливість, допомагає зняти стрес.

2.Подивитися серіал. Чому б не увімкнути серіал, перегляд якого ви так довго відкладали на «коли буде час». Або перегляньте веселі комедії.

3.Прибрати у кімнаті (квартирі). Наведіть лад у шафах, на полицях. Сконструюйте із підручних засобів органайзери для зберігання потрібних дрібниць. Вчені впевнені, що будь-які зміни навколишнього простору корисні клітинам головного мозку. Таке заняття поліпшує пам’ять і настрій.

4.Ввімкнути музику і танцювати, виконувати фізичні вправи, насолоджуючись тим, як зміцнюються м’язи і спалюються жири.

5.Експериментувати на кухні. Можна навчитися готувати щось незвичайне, а потім влаштувати приємний вечір з вечерею, або сніданок

 

6.Грати в настільні ігри: захопить компанію гра «Монополія», «Менеджер», «Дабл», «Асоціації», «Уно», «Хто я?». Знову ж таки можна грати в шахи, шашки, морський бій. А гра «Скрабл» по складанню слів з букв підійде для будь-якої сім’ї. «Твістер» ж переплюне будь-яку настільну гру за напливом емоцій і тактильному контакту. Також можна грати в «Крокодил» або «Мафію».

7.Дівчата можуть зробити косметичні маски для обличчя і тіла, обгортання для зміцнення волосся. Ці справи займають час і доставляють масу задоволень. Якщо вдома немає різних косметичних засобів, можна зробити їх самим, скориставшись рецептами з інтернету.

8.Вивчити кілька нових фраз іноземною мовою, а краще запишись на дистанційні курси.

9.Зробити щось своїми руками. Розвіяти нудьгу працею, яка приносить видимий результат. Увімкнути гарну музику й насолоджуватися творчістю!

10.Приготувати гарячий шоколад, капучино, чай чи каву і неквапливо, смакуючи кожним ковтком, випити. Сидіти з чашкою перед вікном і спостерігати за рослинами і хмарами. Такий простий трюк допоможе відчувати себе щасливим, перезавантажить мозок і надихне на інші справи.

11.Почистити комп’ютер і телефон від непотрібних додатків, старих повідомлень, недійсних мобільних номерів, неактуальних фотографій та відео-файлів. Почистити електронну пошту.

 

12.Корисно провести час можна і виготовляючи красиві фотоальбоми. Таке хобі має назву скрапбукінг.

13.Розмалювати антистресрозмальовки з вигадливими візерунками і цікавими сюжетами. Малювання стимулює ті ділянки мозку, які підвищують концентрацію і увагу. А ще розфарбовування картинок повертає нас в дитинство, той час, коли все було простіше.

14.Поспілкуватися з давнім другом. У кожного є однокласники, одногрупники, родичі, сусіди з якими ви приятелювали та були змушені припинити спілкування через певні життєві обставини. Складіть список тих, з ким би залюбки поговорили у вільну хвилину, а коли такий час знайдеться, телефонуйте, пишіть.

15.Розписати своє генеалогічне дерево. Крім саморозвитку, яка базується на інформації про власне коріння і історичному минулому, ви згуртуєте свою сім’ю та зробите неоцінний подарунок нащадкам.

16.Створіть власний блог та поділіться з цілим світом своїми захопленнями. Знімайте відео. Пишіть вірші. Започатковуйте цікаві флеш-моби.

17.За домомогою мережі інтернет здійсними онлайн-подорожі Україною.

18. Продумати гардероб на весну-літо 2022 року.

Займайтеся хобі. Людина без хобі — сумна і нецікава. Спектр захоплень жителів планети Земля простягається від колекціонування пакетиків цукру до високохудожніх танців в індійському стилі. Чому б не спробувати щось нове?
Проводьте час цікаво і з користю.
Будьте здорові! Бережіть себе, своїх близьких та Україну!

Наталія ДАШКОВСЬКА