ТРАГЕДІЯ, ЯКА ЗМІНИЛА СВІТ

       26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду.
Сьогодні виповнюється 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.
       На відміну від бомбардувань японських Хіросіми і Нагасакі, вибух на ЧАЕС мав основний вражаючий фактор – радіацію.
Після вибуху і пожежі радіоактивна хмара накрила території сучасної України, Білорусі та Росії, а також багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії.
       З метою вшанування 35-их роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції команда ліквідаторів, експертів та культурних діячів створила сайт CHORNOBYL35.com, розробили унікальну айдентику у різних кольорових гамах та запланували інтерактивну виставку додатку Chornobyl APP.
       На сайті CHORNOBYL35.com охочі можуть знайти програму заходів, які приурочені до роковин. Серед них:
– онлайн-виставка у Національному музеї “Чорнобиль”;
- серія наукових лекцій від “Chornobyl Insight”;
-“Дзвінок у 1986” – подорож в аудіоархіви із записами, розповідями ліквідаторів аварії, які працювали безпосередньо в епіцентрі подій і бачили все;
-інтерактивна виставка для всього світу “Chornobyl App”, яку можна відвідати за допомогою додатку.
        У свою чергу, Державна архівна служба України створила документальну онлайн-виставку “Чорнобиль: 35 років пам’яті”.
В експозиції представлені документальні фото із Зони відчуження, офіційні листи, протоколи засідань КПРС, звіти й доповідні членів партії та керівництва Чорнобильської АЕС після аварії; світлини, анкети, посвідчення ліквідаторів аварії, а також листи і телеграми людей, які пропонували свою допомогу постраждалим від катастрофи.
Переглянути виставку можливо за посиланням.
        У бібліотеці ж  нашого ліцею підготовано книжково-ілюстративну виставку «Мужність і біль Чорнобиля», де представлені матеріали з фонду бібліотеки. А також підготовлено он-лайн презентацію "ЧОРНОБИЛЬ...ТРАГЕДІЯ, ЯКА ЗМІНИЛА СВІТ".

Завантажити: Чорнобиль.pdf