ЛЕСЯ УКРАЇНКА – 150 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ГЕНІАЛЬНОЇ ПОЕТЕСИ

«…Ні! Я жива, я буду вічно жити, Я в серці маю те, що не вмирає…» - саме ці слова поетеси асоціюються з її ім'ям, яке стало символом України.»

     Сьогодні виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки - української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.

     Леся Українка — одна з найвизначніших постатей в історії української літератури. По собі вона залишила великий літературний доробок - вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики.
29 січня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення ювілею письменниці на державному рівні.
     Міністерство культури та інформаційної політики 10 лютого запустило сайт з нагоди 150-річчя від дня народження поетеси Лесі Українки та мистецький проєкт «Леся Українка: 150 імен».
На сайті 150imenlesi.org з’являтиметься інформацію про заходи, які з нагоди ювілею впродовж 2021 року відбуватимуться під егідою міністерства та Державного агентства з питань мистецтв та мистецької освіти.
21 січня 2021 року Національний банк України ввыв в обіг срібну пам’ятну монету «До 150-річчя від дня народження Лесі Українки».
     У день народження поетеси (25 лютого) відбудеться презентація першого повного нецензурованого видання творів Лесі Українки у 14 томах.
"Пропоноване 14-томне зібрання суттєво відрізняється від попередніх п’яти спроб оприлюднити зібрані твори Лариси Косач-Квітки. Принципова відмінність видання - це максимальна увага до рукописів Лесі Українки, зокрема до чернеток, які відкривають завісу над таємницями творчого процесу", - зазначають у міністерстві.
     Міністерство культури та інформаційної політики спільно з рекламним агентством Postmen створили Інтсаграм-маску, присвячену 150-річчю з дня народження поетеси Лесі Українки. Маски створені для популяризації особистості Лесі Українки серед молодої аудиторії соцмережі. Образи засновані на трьох образах поетеси. Усі маски можна спробувати перейшовши за цим посиланням.

 

Пісня на вірш Лесі Українки