Тренінгове заняття «Життя – найцінніший скарб»

Під такою назвою було проведено захід у гуртожитку ДНЗ «Василівський ПЛ», який провела для учнів ліцею психологиня Наталія Дашковська.
Тренінгове заняття проведено в рамках Місячника профілактики ризикової поведінки підлітків. Головною метою заходу було: усвідомлення власної системи життєвих цінностей, формування превентивної культури в середовищі підлітків, виховання навичок відповідального відношення до життя.
Заняття складалося з 12 вправ, це і «Коло асоціацій», «Символ життя», «Усмішка», «Я ціную своє життя за …», «Квітка життя», «Життєві цінності» та ін. Психологічні вправи були доповнені переглядом соціальних відеороліків «Цінуй життя», «Я ціную своє», учасники тренінгу слухали та обговорювали притчу «Повний глечик», власноруч виготовили "Квітку життя", наприкінці заняття за допомогою арт-терапії учні оформили виставку малюнків «Моє щасливе майбутнє».
Після завершення тренінгу, який тривав близько двох годин, вихованці гуртожитку довго ділилися своїми враженнями. Ну, і які вечірні зустрічі без затишного чаювання та смаколиків.
Взагалі захід пройшов у теплій, довірливій атмосфері. Учні зазвичай з цікавістю відносяться до таких занять, - бо це простір для гумору, комфортного спілкування і, звичайно, змістовного творчого дозвілля. Сподіваюсь, що знання та навички отримані нашими учнями під час тренінгового заняття будуть корисними у їхньому дорослому житті.
Завершуючи свою статтю, хочу подякувати учням та вихователям гуртожитку за теплий гостинний прийом, спілкуючись з вами я отримую ціле море професійного задоволення. Окремо слова вдячності хочу висловити директорці Олені Пализі за фінансову підтримку та небайдужість до проведення таких заходів. Саме така підтримка дає можливість провести заходи змістовними, цікавими, а головне повчальними для учнів нашого ліцею.

 

Практична психологиня

Наталія ДАШКОВСЬКА