Місячник безпеки життєдіяльності

Щодня в світі фіксуються тисячі подій, при яких відбувається пору-шення нормальних умов життя і діяльності людей і які можуть призве¬сти або призводять до загибелі людей та до значних матеріальних втрат. Проблема безпеки дитини, її уміння захистити завжди була актуальною,а останнім часом загострюється все більше.
З метою запобігання виникнення надзвичайних подій, учасниками яких є підлітки, а також закріплення знань, умінь і навичок ,отриманих під час вивчення курсу Захист України та відпрацювання дій здобувачів освіти у випадках виникнення надзвичайних ситуацій, з урахуванням епідемічної ситуації в ДНЗ «Василівський професійний ліцей» з 16.11.2020р. по 16.12.2020 р. був організований та проведений Місячник безпеки життєдіяльності.
Робота місячника була організована комплексно і різнопланово. Усі заплановані заходи було проведено згідно із планом. Переваги надавалися довірливим бесідам, переглядам відеофільмів, рольовим іграм.
В рамках місячника була організована виставка методичної та науково-популярної літератури «Безпека понад усе». На виставці учні ознайомилися з різними журналами, виданнями, в яких розповідалося про види безпеки, причини їх виникнення та їх запобігання.
20 листопада 2020 року в ліцеї відбувся «День Цивільного захисту» під час якого були проведені: відео лекторій для учнів першого курсу з правил евакуації та поводження з маловідомими предметами, практичне заняття на тему : Дії населення при одержані сигналів про повітряну та вогневу загрозу з евакуацією учнів, вчителів та обслуговуючого персоналу», практичні заняття з надання медичної допомоги постраждалим від вибухонебезпечних та невідомих предметів.
Згідно умов проведення місячника між групами учнів ліцею був проведений конкурс малюнку на тему: «ДСНС очима дітей» та конкурс поробок на тему: «Пожежа – лихо для всіх». Кращі роботи були відібрані та відправленні для участі в обласному конкурсі.
На протязі місячника були проведені бесіди, лекції та інструктажі з правил безпечного поводження в канікулярний період: правила поведінки на льоду, з піротехнічними засобами, при користуванні побутовим газом.
Для більшої інформативності учасників навчально-виховного процесу інформаційні стенди було оновлено в кабінетах ліцею та гуртожитку, були розроблені буклети, пам’ятки на тему «Правила поведінки в канікулярний період».
В цілому, захід пройшов на високому рівні, основна мета Місячника безпеки життєдіяльності досягнута та головні завдання виконані.