Що треба знати про коронавірус

Чи є в Україні зареєстровані випадки захворювання на COVID-19?
Станом на 23 березня в Україні зафіксовано 73 випадків COVID-19: Чернівецька (25), Житомирська (2), Дніпропетровська (2), Київська (5), Донецька (1), Івано-Франківська (5), Львівська (2), Тернопільська (1), Черкаська (1) області та м. Київ (29).
Скільки людей перевірено на коронавірус?
Всього з початку 2020 року надійшло 645 повідомлень про підозру на коронавірус.
Кількість летальних випадків від коронавірусу в Україні?
Усього зафіксовано 3 летальні випадки.

Наскільки COVID-19 небезпечний?
20% від усіх випадків захворювань, викликаних новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими і лише близько 3% потребують реанімаційних заходів.
Скільки захворілих на COVID-19 одужало?
Одужала 1 людина
Чи готова Україна?
Так. В Україні близько 12-ти тисяч місць в інфекційних стаціонарах, близько 2-х тисяч лікарів-інфекціоністів та 5-ти тисяч медперсоналу. В українських лікарнях є інфекційні бокси.
Скільки в Україні апаратів штучного дихання?
В Україні в лікарнях 1048 апаратів штучного дихання.
Що з захисними костюмами? Масками дійсно не обійтися?
Україна забезпечена достатньою кількістю засобів індивідуального захисту. Медична маска допомагає обмежити поширення вірусу, якщо ви захворіли.

Чи є в Україні тест-система для виявлення нового коронавірусу?
В Україну надійшла 521 тест-система для виявлення нового коронавірусу. Цього вистачить на 50 000 досліджень.

Як передається захворювання?
Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами
Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини
Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.
Переважає контактний шлях зараження
Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об'єктів (тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.
Чи можна заразитись від тварин?
Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.
Чи передається вірус через фрукти?
Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити, але це стандартна рекомендація.
Скільки вірус живе на поверхнях? Чим можна вбити вірус?
Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.