Про те, як відзначають свято мови у ліцеї…

Початок листопада у ліцеї вже традиційно ознаменований проведенням заходів до Дня української мови та писемності.
Саме до цього свята був приурочений Тиждень української мови та літератури, який підготувала і провела викладачка Мовчан Олена Миколаївна. Проведений предметний тиждень (11.11.2019 - 15.11.2019) мав на меті заохотити учнів профліцею збагачувати свій словниковий запас, намагатися відшліфувати свою мову, вчитися висловлюватися грамотно і красиво, викорінювати слова-паразити та нецензурну лайку.

У рамках Тижня української мови та літератури 8 листопада 2019 р. викладач Мовчан О.М. організувала проведення написання Всеукраїнського радіодиктанту. Усі охочі до самовдосконалення взяли участь у написанні диктанту.

Тиждень української мови та літератури проходив за планом, з яким учні були ознайомлені заздалегідь, щоб підготуватись.
Розпочався тиждень з проведення виховних годин, присвячених Дню української мови та писемності.
У вестибюлі ліцею оформлено тематичний стенд «Зробімо нашу мову чистішою», на якому у цікавому форматі були представлені слова-професіоналізми з правильними наголосами, важкі випадки слововживання. Ці слова та словосполучення потрібно було запам’ятати, щоб швидко зорієнтуватися під час виконання завдань, запропонованих на позакласному заході у п’ятницю, 15.11.19.

Захід «Україна починається з мови» проводили підготовлені ведучі та учні-експерти. У доступній формі «експерти» - Коробка Яна та Смірнова Сніжана розповіли про зміни, що відбулися у правописі 2019 року. Нова інформація про мовні зміни була доповнена невеликим відеороликом. Прикрасили мовно-літературний захід пісня «Човен» на слова І.Франка та вірші про мову у виконанні учнів груп 66 та 63.
Крім того, 11.11.2019 у кабінеті №10 серед учнів ліцею проведено І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.Т.Шевченка
14.11.2019 проведено І (ліцейний) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
15.11. 2019 року визначено преможців І (ліцейного) етапу зазначених конкурсів. Ними стали:
• Учениця гр.66 к1 - Кузьміна Анастасія - (10 балів з 12) - переможниця Конкурсу ім.Т.Шевченка
• Учениця гр.66 к1 - Мороз Анастасія - (15 балів з 18) - переможниця Конкурсу ім.П.Яцика

Усі учні, які активно брали участь у заходах Тижня мови та літератури, заохочено як високими балами з української мови та літератури, так і невеликими грошовими преміями, а ще оплесками, посмішками і гарним ставленням.