Квест-пригода «Острів скарбів»

Уявлення про майбутню професію формується у дитини змалку. Це і приклад батьків, родичів, кумирів улюблених фільмів, друзів тощо. Правильно обрана професій є гарантом формування повноцінної особистості, коли улюблена справа, або хобі, гарантує не тільки стабільний дохід, а ще і задоволення від того чим займаєшся.
ДНЗ «Василівський професійний ліцей» для молодших школярів Василівської гімназії «Сузір’я», Василівської ЗОШ № 1, Верхньокриничанського НВК організував та провів квест-пригоду «Острів скарбів». Школярі стали свідками казкової пригоди разом з ведучими піратами Мітіль Ю., Мєшковою В.,……, гідами – викладачами ліцею Лиходідом В.В., Ганчевим О.І., Діденко Н.А., Щербань Л.М., Фроловим М.М., ) за допомогою «старовинних» карт шукали скарби. Маршрути карт приховували робітничі професії, які дітлахи повинні були відгадати та отримати призові бали в піратській валюті.
Острів «Купець» символізував професію «Продавців продовольчих та непродовольчих товарів». Учні, майстер виробничого навчання Попова Г.П., вчили маленьких школярів за допомогою техніки оригамі робити кораблики, відгадували ребуси, загадки про професію.
Острів «Смачнісімо» символізував професію «Кухар». Майстер виробничого навчання Мухіна О.Ю. разом з учнями ліцею розповідали маленьким відвідувачам про престижність професії. Розгадували приховані в мішечках спеції, кросворди. Та звичайно, частували малечу смачним компотом та млинцями, які дітлахи самостійно розмальовували шоколадом.
Острови «Штурман » та «на всі руки майстер » приховували професії «Водіїв, слюсарів-ремонтників та трактористів». За допомогою гри дітки розгадували марки автомобілів, дорожні знаки, слюсарні інструменти. Викладач спецдисциплін Гриша В.В., керівник фізичного виховання Мисюра О.О. та майстер виробничого навчання Курочкін С.І. зробили віртуальну подорож казковими островами цікавою та веселою.
Острів «Черивики Флінта» був цікавим малечі тим, що професію «Взуттьовик» ми представляли вперше. Тут дітки разом з керівником гуртка Супрун О.П. та викладачем Прокопенко Н.А. і малювали, і були модельєрами, і самі шили взуття.
Самою захоплюючою для малечі була дискотека, на якій, дітки демонстрували свої таланти в спритності та кмітливості, і звичайно ж, отримували подарунки та призи від адміністрації Державного навчального закладу «Василівський професійний ліцей».
Цей захід був направлений на популяризацію робітничих професій. Ми довели, що навчатися не тільки корисно, але і дуже цікаво. Головним завданням для нас, як організаторів, було створення позитивного інформаційного простору про світ професій в Україні, ми не тільки забезпечили змістовне дозвілля молодших учнів, а і звернули увагу дітей на те, що дитячі мрії про професію можуть стати реальністю у дорослому житті.