Тиждень безпеки життєдіяльності та День цивільного захисту.

Виховання здорового покоління зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації – одне з пріоритетних завдань, яке поставлене сьогодні перед освітою.
З метою запобігання травматизму учнів під час навчально-виховного процесу та в побуті, формування потреби у здоровому і безпечному способі життя та підвищення рівня безпеки учасників навчального процесу в ДНЗ « Василівський професійний ліцей» в період з 13.05.2019 по 17.05.2019 року був проведений «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності».
Тиждень складався з таких заходів:
Загальноліцейна лінійка, яка була організована з метою інформування учнів з питань проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності».
Виставка літератури в бібліотеці з питань безпеки життєдіяльності ознайомила учнів з правилами безпечного поводження з маловідомими та небезпечними предметами. Конкурс малюнків в гуртожитку на тему «Паління – небезпечна звичка» підкреслив, що учні по- різному сприймають небезпеку в житті людини.
Пізнавальними та актуальними для учнів були бесіди: « Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами», яку провели представники відділу поліції: інспектор – вибухотехнік лейтенант Шепель О.В, інспектор ювенальної превенції Бульба Г.В, інспектор сектору інформаційної підтримки капітан Нефьодов М.П, «Правила безпечного поводження у разі оголошення терористичних актів», яку провели представники Василівської ДСНС та Пожежної служби провідний інспектор Бондаренко М.В. та інспектор Свидерський Д.О.
Лекція за участю інженерів з охорони праці Федотової Л.А, Топазової Н.О. публічного акціонерного товариства «Придніпровська залізниця» на тему « Правила поводження на залізниці» відбулася на високому рівні. Учні уважно прослухали інформацію, переглянули відеоролики та були дуже активні, задавали різні питання стосовно нещасних випадків на залізничних шляхах.
На протязі тижня інженером з охорони праці Решетник С.В. були проведені бесіди та інструктажі з правил безпечного поводження в канікулярний період, на водоймах та в лісі, класними керівниками проведені виховні години з питань безпечної життєдіяльності учнів, оновлені інформаційно-довідкові куточки з безпеки життєдіяльності в кабінетах та в гуртожитку.
16 травня 2019року в ліцеї відбувся «День цивільного захисту», під час якого буди проведені такі заходи: диспут за участю медичного працівника Глушко В.І. на тему: «Надання першої медичної допомоги постраждалим при отриманні опіків на пожежі», перегляд відеофільму « Знати й уміти», зустріч з ветеранами Цивільного Захисту, практичне заняття на тему : «Дії населення при одержанні сигналів про повітряну та вогневу загрозу з евакуацією учнів, вчителів та обслуговуючого персоналу», проведення вікторини з учнями першого курсу на тему: « Виготовлення та використання засобів захисту органів дихання», проведення лекторію у гуртожитку на тему: «Правила поводження з вогнем».
Уся робота « Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» була спрямована на організацію різних видів діяльності, які, в свою чергу, були спрямовані на набуття певних навичок поведінки, досвіду, самостійного пошуку виходів із непростих ситуацій, навчанню приймати виважені, продумані рішення.
В цілому, захід пройшов на високому рівні, основна мета тижня досягнута та головні завдання виконані.