Звіт про проведення мовно-літературного тижня

Відповідно до річного плану роботи ліцею на 2018/19 н.р. , з 01.04.2019 по 05.04.2019 року проведено тиждень української мови , української та зарубіжної літератури.
Мовно-літературний тиждень, як завжди, покликаний був ще раз нагадати учням та колективу ліцею про життєву необхідність духовного збагачення особистості. Отож, були поставлені такі завдання:
• виявити рівень ерудиції, активності, самостійності та творчого потенціалу ліцеїстів;
• підвищувати мотивацію учнів до вивчення мови, до читання художніх творів, до вивчення напам’ять поезії;
• сприяти усвідомленню значення поетичного мистецтва у житті людини;
• формувати вміння використовувати здобуту інформацію у творчій діяльності, розвивати творчу ініціативу, вміння самостійно працювати з додатковою літературою, працювати в колективі;
• підвищувати рівень декламаторських здібностей;
• розвивати пізнавальний інтерес, читацькі смаки.

Чи можеш ти жити без літератури? Чи буде повним твоє життя без книги, без поезії, без театральних вистав? Такими питаннями було відкрито Мовно-літературний тиждень 01.04.2019. На ці запитання спробували відповісти учні та працівники нашого ліцею у відеоінтервʼю, що проводилося з 01.04 по 03.04.2019. і стало цікавим вкрапленням в музично-літературну композицію.
У вівторок, 02.04.2019 р., учні та працівники ліцею змогли побачити на стенді вестибюлю виставку малюнків та ілюстрацій, що стосувалися теми: «Література очима ліцеїстів». Можна зазначити, що І курс найбільш активно залучився до цього конкурсу і здебільшого проілюстрував міфи та легенди античного світу.
Довга підготовка та репетиції проводилися, щоб 03.04.2019 р. гарно провести позакласний захід під гаслом: «Поезія – це вища форма існування мови». Свято вправно вели ведучі: Кабаченко С. та Єжевська В. На заході прозвучало безліч улюблених поезій учнів та педагогів. Хочеться відзначити учня гр.63 Пєнкіна Сергія, який вміло та артистично декламував монолог Гамлета із п’єси Шекспіра. Але і всі інші ліцеїсти -учасники гідні похвали.
Надовго відкладеться у пам’яті присутніх інсценізація уривку з «Лісової пісні» Лесі Українки. Учні гр.62 Сіра К., Передерій О., Щербак О. вправно відтворили образи Мавки, Лукаша та Лісовика. Гарні костюми, інтонація, чуттєвість – все сприяло тому, щоб глядачі зацікавилися величним шедевром Лесі Українки.
Який захід без музичного оформлення? Отож, сюрпризом на закінчення було виконання ученицею гр.62 Васильевою Ілоною улюбленої пісні на слова С.Єсеніна «Заметался пожар голубой»
Закінчився Мовно-літературний тиждень конкурсом презентацій з художньої культури. Найбільш цікавою була визначена творча робота учнів гр.62 Мєшкової Н. та Гонтаренко Л., які попрацювали над темою : «Сучасна українська музика».

Загалом Мовно-літературний тиждень був цікавим та пізнавальним. Варто зазначити, що завдяки таким заходам ліцеїсти по-новому осмислюють роль художнього слова та культури у повсякденному житті, активніше беруть участь у літературних бесідах, дискусіях на уроках гуманітарного циклу; більше і, головне, якісніше читають, цікавляться новинками зарубіжної та рідної літератури. А педпрацівники відчувають радість творчості, професійного зростання й духовної реалізації.