«Тиждень знань основ безпеки життєдіяльності»

Статистика цифр свідчить, що кількість учнів, які загинули від власної необережності чи безпечності зростає з кожним роком. І основна причина такого катастрофічного стану справ – незнання правил особистої безпеки, невміння передбачати безпеку, по можливості її уникати, а при необхідності – діяти.
З метою формування ціннісного ставлення до свого життя та здоров’я, вміння діяти у випадках загрози власному здоров’ю, виховання гуманного ставлення до безпеки людини, формування у підростаючого покоління світоглядних та етичних основ здорового способу життя, усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, що виникають під час порушення життєвого процесу у побуті, під час трудової діяльності, для підвищення рівня практичної підготовки учнів до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій в ДНЗ «Василівський професійний ліцей» в період з 26.11.2018 по 30.11.2018 року був проведений « Тиждень знань основ безпеки життєдіяльності ».
Робота тижня була організована комплексно і різнопланово. Усі заплановані заходи було проведено згідно із планом. Переваги надавалися цікавим зустрічам, довірливим бесідам, переглядам відеофільмів, рольовим іграм.
«Тиждень знань основ безпеки життєдіяльності» складався з таких заходів:
Загальноліцейна лінійка яка була організована з метою інформування учнів з питань проведення «Тижня знань основ безпеки життєдіяльності».
Виставка методичної та науково-популярної літератури на тему: «Безпека понад усе», яка ознайомила учнів з правилами поводження з невідомими предметами.
Конкурс стіннівок на тему «Збережи життя», підкреслив, що учні - творчі особистості, які по різному сприймають безпеку в житті людини.
Цікавим виховним заходом було проведення відкритого уроку на тему: «Правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах, та під час користування транспортом», який провів викладач спеціальних дисциплін з професії « Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Тракторист-машиніст. Водій автотранспортних засобів» Гриша В.В.
Міні-лекторії за участю медичних працівників: гінеколога Скок О.В, уролога Адамця О.О, лікаря кабінету довіри Мурашко Л.М на тему « Профілактика інфекційних захворювань» відбулися на високому рівні. Учні уважно вислухали необхідну інформацію, були активні та цікавилися різними питаннями стосовно захворювань.
Пізнавальними та актуальними для учнів були бесіди на тему: «Дії у випадку виникнення надзвичайних ситуацій», «Новий рік: святкуємо без пригод, обережно петарди», які провів викладач предмету «Захист Вітчизни» Лиходід В.В.
Перегляд відеофільму на тему: «Поводження з маловідомими предметами», та його обговорення, був спрямований на активне мислення учнів, висловлювання особистої думки.
Практичне заняття на тему: «Дії населення при одержанні сигналів про повітряну та вогневу загрозу з евакуацією учнів та вчителів» пройшло на високому рівні, учні спокійно та впевнено відпрацьовували вже набуті на уроках з предмету «Захист Вітчизни» знання та навички.
Інформаційний характер мало оформлення куточків у гуртожитку на тему: «Правила поведінки на залізниці», «Безпечна поведінка», «Куточок безпеки», та оновлення довідкових куточків з безпеки життєдіяльності в кабінетах навчального закладу.
Уся робота « Тижня знань основ безпеки життєдіяльності» була спрямована на організацію різних видів діяльності, які, в свою чергу, були направлені на набуття певних навичок поведінки, досвіду, самостійного пошуку виходів із непростих ситуацій, навчанню приймати виважені, продумані рішення.
В цілому, захід пройшов на високому рівні , основна мета тижня досягнута та головні завдання виконані.