Тиждень продавця

Професія "продавець" — одна з найбільш поширених в сучасному світі. Вона включає в себе особливу психологічну складову -допомагати людям не втрачати контакту один з одним. Найважливішими якостями у цій професії є комунікабельність та організаційні здібності. Комунікабельність полягає у направленості на спілкування, інтересі до людей, вмінні контролювати особисте самопочуття, передавати людям хороший настрій і впевненість.
Відповідно до річного плану роботи ДНЗ «Василівський професійний ліцей» на 2018 рік, згідно із затвердженим планом методичної комісії та з метою популяризації професії «Продавець» з 29.10.2018 року було проведено тиждень «Продавця».

Він складався з таких заходів:
Випуск стіннівки на тему « Конкурентноспроможний фахівець». Газету намалювала Чирка Оксана, підтвердивши цим, що продавець це ще й творча особистість.
Випуск листівок, буклетів на тему «Продавець – професія майбутнього» наочно продемонстрував , що учні добре володіють комп’ютером. Виготовила буклети Якимів Анастасія.
Не менше цікавою для учнів ліцею стала вікторина «Щасливий випадок». Мета її проведення - це розвивати пізнавальні інтереси учнів, підвищувати рівень їх інтелектуального розвитку, формувати знання, активність та самостійність. Для участі у вікторині були запрошені учні першого курсу груп №64-Кухар, №63- Тракторист. Складалася вікторина з теоретичних та практичних завдань. Переможець визначався в індивідуальному заліку за кількістю набраних балів. В теоретичному турі найкращою стала Веретеніна Ліза, яка змагалася з Прядко Світланою, в практичному турі змагалися Кириченко Віка та Якимів Анастасія, перемогла Якимів Анастасія. Дуже цікавими для ліцеїстів стали конкурси: «Зайвий товар», «Вгадай товар», «Скуштуй товар». Найактивнішими вболівальниками та учасниками в конкурсах були учні групи трактористів, які і отримали найбільшу кількість солодких призів.
Проведення майстер – класу з декоративного оформлення цукерок, тортів, тістечок підкреслило, що майстер виробничого навчання Попова Г.П. дійсно знавець своєї справи, вона з любов’ю передає учням свої вміння та навички.

Дуже цікавою для всіх ліцеїстів стала організація та проведення ярмарку-продажу борошняних кондитерських виробів «Веселий ярмарок». Ліцеїсти із задоволенням купували тістечка, торти, печиво та спостерігали за майбутніми продавцями, їх умінням обслуговувати покупців, переконувати у смакових якостях товару, що продається. Найкращою ученицею знову виявилася Веретеніна Ліза.
Проведення відкритого уроку на тему: « Організація робочого місця продавця молока та молочних товарів», який підготували та провели майстер виробничого навчання Попова Г.П та викладач спеціальних дисциплін Діденко Н.А. Урок був цікавим, пройшов на високому рівні із використанням новітніх технологій. Була підготовлена презентація, а для опитування учнів використовувалися тестові завдання, найцікавішим був перегляд комічної сценки, яку підготувала разом з учнями майстер виробничого навчання Попова Г.П. Майстер вміло копіювала негативні дії продавця, вказуючи учням на недоліки в його роботі. Після перегляду учні обговорювали помилки, виявлені у сценці, були дуже активні та працювали із задоволенням, за що і отримали добрі оцінки.
В цілому тиждень « Продавця » пройшов на високому рівні. Практика показує, що часто після таких заходів з’являється інтерес до спеціальних предметів, покращується рівень знань учнів. Це подяка й стимул для учасників, а також приклад і заклик для інших.