Квест-пригода «Мандруємо професіями Європи»

Уявлення про майбутню професію формується у дитини змалку. Це і приклад батьків, родичів, кумирів улюблених фільмів, друзів тощо. Правильно обрана професій є гарантом формування повноцінної особистості, коли улюблена справа, або хобі, гарантує не тільки стабільний дохід, а ще і задоволення від того чим займаєшся.
ДНЗ «Василівський професійний ліцей» для молодших школярів Василівської гімназії «Сузір’я», Василівської ЗОШ № 1, Верхньокриничанського НВК організував та провів квест-пригоду «Мандруємо професіями Європи». Школярі стали свідками казкової пригоди разом з ведучою Супрун О.П., гідами мандрівниками – викладачами ліцею (Гриша В.В., Бабак Т.Ю., Мисюра О.О., Тинкалюк Л.О., Притула І.А., Курочкін С.І., Ганчев О.І., Щербань Л.М., Мовчан О.М., Кудіна Л.І.) за допомогою «старовинних» карт шукали скарби. Маршрути карт приховували робітничі професії, які дітлахи повинні були відгадати та отримати бали валютою відповідної країни.
Станції «Голландія», «Америка» символізували професію «Продавців продовольчих та непродовольчих товарів». Учні, майстери виробничого навчання Попова Г.П., Сіра Л.В. та викладач Діденко Н.А. вчили маленьких школярів за допомогою техніки оригамі робити тюльпани, відгадували ребуси, загадки про професію, вчилися працювати на касовому апараті, грали в рольові ігри.
Станція «Україна» символізувала професію «Кухар». Майстри виробничого навчання Голубєва О.А., Антоненко Л.В. та Мухіна О.Ю. розповідали маленьким відвідувачам про престижність професії. Вчили ліпити вареники з кольорового тіста. Знайомили з матеріально-технічною базою лабораторії та звичайно частували малечу українськими варениками.
Станції «Німеччина» та «Італія» приховували професії «Водіїв, слюсарів-ремонтників та трактористів». За допомогою гри «Світлофор» дітки грали та розгадували марки автомобілів. Відгадували слюсарні інструменти. Викладач спецдисциплін Лиходід В.В. та майстер виробничого навчання Фролов М.М. зробили віртуальну подорож станціями цікавою та веселою.
Самою захоплюючою для малечі була станція «Острів веселунів» тут дітки малювали, танцювали, змагалися у спритності та кмітливості, і звичайно ж, отримували подарунки та призи від директора Державного навчального закладу «Василівський професійний ліцей» Палиги О.В.
Для маленьких школярів проведено екскурсію ліцеєм, вони відвідали класні кімнати навчального корпусу, лабораторії, слюсарну майстерню.
Цей захід був направлений на популяризацію робітничих професій. Ми довели, що навчатися не тільки корисно, але і дуже цікаво. Головним завданням для нас, як організаторів, було створення позитивного інформаційного простору про світ професій в Україні, ми не тільки забезпечили змістовне дозвілля молодших учнів, а і звернули увагу дітей на те, що дитячі мрії про професію можуть стати реальністю у дорослому житті.