Методична робота

 

Методична робота ліцею базується на досягненнях науки і передового досвіду, доповнюється і збагачується постійною творчою, пошуковою, аналітичною, інформаційною діяльністю педагогічного колективу.

Майстри виробничого навчання та викладачі працюють над методичною темою «Запровадження у навчально-виробничий процес педагогіки толерантності як запоруки побудови демократичного, стабільного, заможного громадянського суспільства».

Колективні форми методичної роботи – педагогічна рада, методичні комісії, інструктивно-методичні наради, семінари, конференції, педчитання та ін. – сприяють розвитку педагогічної та професійної майстерності педагогічних працівників, їх загальної культури, створенню умов для професійного вдосконалення.

В ліцеї успішно працюють методичні комісії:

Серед індивідуальних форм методичної роботи найбільш популярні – наставництво, самоосвіта, стажування, курсова перепідготовка.

Вивчення та аналіз роботи педпрацівників ліцею, надання їм допомоги у виборі форм і методів навчання і виховання учнів, виявлення, вивчення та узагальнення педагогічного досвіду – основа роботи методиста ліцею.

Центром методичної роботи ліцею є методичний кабінет, в якому знаходяться всі нормативні та інструктивні матеріали, необхідні для організації навчального процесу.

Відкриті уроки, виховні заходи, ліцейні свята – плід наполегливої співпраці педагогів, майстрів виробничого навчання з вихованцями.

 

 

 

 

 

 

«Творчість компетентного вчителя»
Опрацювання методичної теми ліцею «Підвищення рівня професійної майстерності педагога як умова всебічного розвитку та формування компетентності учнів» продовжилася на конференції педагогічних працівників ліцею « Творчий учитель – творчі вихованці», яка пройшла 22 лютого 2018 року в бібліотеці нашого навчального закладу.
Викладачі та майстри виробничого навчання підготували цікавий творчий матеріал з власного досвіду і поділилися ним з колегами. Було переглянуто та обговорено презентації – «Творчість учителя – передумова зростання його педагогічної майстерності» (методист Тинкалюк Л.О.), «Від професійного навчання до професіоналізму» (майстер виробничого навчання Попова Г.П.), « Творчий учитель – творчі вихованці» (викладач фізики і математики Бабак Т.Ю.), « Творчість майстра у вихованні компетентних працівників» (майстер виробничого навчання Антоненко Л.В.), «Творчість на уроках виробничого навчання» (майстер виробничого навчання Голубєва О.А.)
Щербань Л.М. – викладач спецдисциплін – поділилась своїми міркуваннями з приводу творчості викладача, порівнявши роботу педагога і роботу актора, стверджуючи, що вчитель – той же успішний актор.
Мовчан О.М. – викладач української та зарубіжної літератури – написала та озвучила виступ-ессе з приводу нелегкої долі творчого вчителя.
Інші учасники конференції також ділилися успішними формами роботи, які дають змогу прищеплювати потяг до творчості у своїх вихованців. Адже наші випускники – майбутні представники робочих професій і чим компетентнішими вони підуть в життя, тим успішнішою буде їх доля.

                                                                                                                                            Методист Л.О. Тинкалюк

   

 

   

 

   

 

Завантажити: Методична робота 2017-2018.docx